Objednejte si novou kuchyni a získejte exkluzivní bonus: 5letou prodlouženou záruku na vybrané vestavěné spotřebiče Siemens v min. hodnotě 12 000 Kč.

map iconKuchyňské a bytové studio
0
Poptat realizaci
Jak navrhnout kuchyň?
  • home icon
  • blog
  • Příspěvek: Jak navrhnout kuchyň?

Jak navrhnout kuchyň?

14.02.2024

Toužíte po prostoru, kde budete moci připravovat sváteční hostiny i minutky k obědu? Plánování kuchyně je jako komponování symfonie. Je to umění spojit estetiku s praktičností. V tomto článku najdete klíčové kroky, které vám pomohou navrhnout kuchyni vašich snů.

Všechny články

Toužíte po prostoru, kde budete moci připravovat sváteční hostiny i minutky k obědu? Plánování kuchyně je jako komponování symfonie. Je to umění spojit estetiku s praktičností. V tomto článku najdete klíčové kroky, které vám pomohou navrhnout kuchyni vašich snů.

Sepište si, co potřebujete

Předtím než začnete, udělejte si seznam vašich potřeb a přání. Položte si otázku, co všechno je nezbytné v kuchyni mít. Zvažte dostatek úložného prostoru, spotřebiče, digestoř, pracovní plochu, dostatek zásuvek a světel, prostě vše, bez čeho se neobejdete. Pomůže vám to vytvořit si představu o funkčním prostoru, který splňuje vaše požadavky.

Jaké je ideální rozmístění

Jakmile máte tuto představu, podívejte se, co vám prostor dovolí. Přizpůsobte plán k dispozici vašeho domova. Větší kuchyně mohou nabídnout rozsáhlejší pracovní plochy a více úložného prostoru, zatímco menší prostory vyžadují efektivnější využití každého centimetru.

Zvažte pohyb v kuchyni - minimalizujte překážky a vytvořte jednoduchý tok mezi jednotlivými zónami, což zlepší praktičnost a bezpečnost vašeho prostoru. Pro pohodlné vaření je vhodné trojúhelníkové uspořádání 3 hlavních bodů každé kuchyně – lednice, dřezu a sporáku. Optimalizujte uspořádání těchto klíčových prvků, abyste minimalizovali cestování při vaření. Tento trojúhelník by měl umožňovat snadný a efektivní přístup ke všem potřebným prvkům.

Měřte a kreslete

Než začnete s konkrétními úpravami, důkladně změřte prostor a vytvořte detailní plán. Nemusíte být bytový architekt nebo návrhář interiérů, prostě vezměte papír a tužku a zkuste své představě dát obrysy. Kreslení vám umožní vizualizovat uspořádání a provést potřebné úpravy ještě před samotnou realizací.

Vyberte si design barvy

Barva hraje klíčovou roli v atmosféře kuchyně. Zvažte barevné schéma a jeho vliv na vnímání prostoru. Odvážné barvy mohou dodat kuchyni energii, zatímco neutrální tóny vytvářejí klidnější prostředí. Světlá kuchyň váš prostor opticky rozšíří, černé a tmavé prvky zase vytváří intimní prostředí. Volte vše pečlivě s ohledem na zbytek vašeho obydlí.

Volba materiálu kuchyně a pracovní desky

Materiál, ze kterého je kuchyně vyrobena, má vliv na vzhled, trvanlivost a údržbu. Rozhodněte se pro materiál, který odpovídá vašemu životnímu stylu a estetickým preferencím. Myslete ale zároveň na to, že ho budete používat prakticky denně a měl by být tedy praktický a odolný.

Kuchyň je investicí na dlouhá desetiletí a její návrh proces, který vyžaduje kombinaci praktičnosti, prostorového vnímání i notnou dávku kreativity. Pokud máte představu o ideální kuchyni, ale váháte, z kterého konce začít, napište nám. Pomůžeme vám od konzultace až po celkovou realizaci.

Přečtěte si také

kategorie jméno kategorie

Jak vylepšit staré dveře?

1. března
2024

Jak vylepšit staré dveře?

Když se podíváte na staré dřevěné dveře a začnete se rozhodovat, zda je vyměnit či renovovat, je důležité zamyslet se, nad jejich rolí v interiéru. Dveře nejsou pouhým prvkem oddělujícím místnosti, dveře přispívají k celkové atmosféře a stylu domova. Jejich renovace může přinést pocit většího bezpečí, estetické vylepšení i zvýšit hodnotu a útulnost vašeho obydlí. Podívejte se s námi, jak na to.

Jak na návrh vestavěné skříně na míru?

4. ledna
2024

Jak na návrh vestavěné skříně na míru?

Přemýšlíte o reorganizaci bytu a potřebujete ušetřit místo? Jedním z nejlepších řešení jsou vestavěné skříně. Praktické řešení prostoru se hodí téměř do každého domova a je možné ho přizpůsobit na míru vašim potřebám. Nejprve je ale nutné zvážit několik věcí. V našem článku vám ukážeme, na co myslet před zadáním zakázky na výrobu vestavěné skříně.

Inspirujte se našimi realizacemi

Rádi vám vyrobíme na zakázku něco podobného