Objednejte si novou kuchyni a získejte exkluzivní bonus: 5letou prodlouženou záruku na vybrané vestavěné spotřebiče Siemens v min. hodnotě 12 000 Kč.

map iconKuchyňské a bytové studio
0
Poptat realizaci
Jak na návrh vestavěné skříně na míru?
  • home icon
  • blog
  • Příspěvek: Jak na návrh vestavěné skříně na míru?

Jak na návrh vestavěné skříně na míru?

04.01.2024

Přemýšlíte o reorganizaci bytu a potřebujete ušetřit místo? Jedním z nejlepších řešení jsou vestavěné skříně. Praktické řešení prostoru se hodí téměř do každého domova a je možné ho přizpůsobit na míru vašim potřebám. Nejprve je ale nutné zvážit několik věcí. V našem článku vám ukážeme, na co myslet před zadáním zakázky na výrobu vestavěné skříně.

Všechny články

Přemýšlíte o reorganizaci bytu a potřebujete ušetřit místo? Jedním z nejlepších řešení jsou vestavěné skříně. Praktické řešení prostoru se hodí téměř do každého domova a je možné ho přizpůsobit na míru vašim potřebám. Nejprve je ale nutné zvážit několik věcí. V našem článku vám ukážeme, na co myslet před zadáním zakázky na výrobu vestavěné skříně.

K čemu vestavěnou skříň

Než se pustíte do návrhu vestavěné skříně, měli byste zvážit její účel a potřebnou velikost. Jaké jsou vaše specifické požadavky na úložný prostor? Mějte na paměti, že vestavěná skříň není jen o uložení věcí, ale také o estetice a přizpůsobení se designu interiéru. Pečlivě spočítejte možnosti prostoru – výšku stropu, šířku a hloubku stěny – a porovnejte je se svými požadavky. Například pro uskladnění štaflí a lyžařského náčiní je zapotřebí jiná dispozice než pokud chcete pouze skříň na oblečení. Celkové zaměření vám může provést náš kvalifikovaný montér.

Dveře a zavírání vestavěné skříně

Výběr dveří pro vestavěnou skříň má zásadní vliv na vzhled a funkčnost. Možností je mnoho. Bezdveřový design odkrývá obsah skříně na první pohled. Hodí se spíše v případě knihoven a televizních stěn, kde lze jednoduše udržovat pořádek. Vestavěná skříň ale často slouží pro úschovu věcí, když nemáte úplně čas či energii na pořádný úklid. To známe všichni. A v takovém případě jsou dveře nezbytné. Varianty jsou:

  • posuvné dveře, které šetří prostor,
  • tradiční pantové dveře, které dodávají skříni klasický vzhled,
  • nebo kombinace obou variant.

Materiály skříní

Kvalita použitých materiálů pro vestavěnou skříň je klíčová pro trvanlivost a vzhled. Dřevo, laminát, dýha, sklo nebo jiné materiály mohou ovlivnit estetiku a celkový dojem skříně. S tím souvisí i barevná provedení, která by měla ladit se zbytkem vašeho příbytku. Zohledněte také odolnost vůči opotřebení a údržbu, aby vám skříň sloužila dlouhá léta.

Vnitřní členění skříně

Vnitřní uspořádání je důležitým faktorem pro naplnění vašich potřeb. Organizace v rámci úložného prostoru je zcela na vás. Regály, zásuvky, věšáky či speciální přihrádky na techniku, boty a podobně - vše je možné a je na vás, jak vytěžíte prostor skříně na maximum.

Doplňky do skříně

Pro maximální funkčnost lze vestavěnou skříň vybavit různými doplňky, jako jsou držáky na vysavače nebo úklidové náčiní, sklopná šatní tyč, výsuvný věšák, LED osvětlení a další inovativní prvky. Zamyslete se, co je důležité pro uživatelský komfort a efektivitu využití skříně.

Vestavěné skříně na míru vyrábíme od roku 1992. Můžeme vám proto nabídnout nejen kvalitu, ale i odborné poradenství a individuální přístup. Nechte si od nás zhotovit kvalitní vestavěnou skříň. Dokážeme přizpůsobit jakémukoliv prostoru a vašemu přání a díky letité praxi a zkušenostem nás snad nic nemůže překvapit. Napište nám a my vám pomůžeme získat nový prostor pro hezký domov.

Přečtěte si také

kategorie jméno kategorie

Jak vylepšit staré dveře?

1. března
2024

Jak vylepšit staré dveře?

Když se podíváte na staré dřevěné dveře a začnete se rozhodovat, zda je vyměnit či renovovat, je důležité zamyslet se, nad jejich rolí v interiéru. Dveře nejsou pouhým prvkem oddělujícím místnosti, dveře přispívají k celkové atmosféře a stylu domova. Jejich renovace může přinést pocit většího bezpečí, estetické vylepšení i zvýšit hodnotu a útulnost vašeho obydlí. Podívejte se s námi, jak na to.

Jak navrhnout kuchyň?

14. února
2024

Jak navrhnout kuchyň?

Toužíte po prostoru, kde budete moci připravovat sváteční hostiny i minutky k obědu? Plánování kuchyně je jako komponování symfonie. Je to umění spojit estetiku s praktičností. V tomto článku najdete klíčové kroky, které vám pomohou navrhnout kuchyni vašich snů.

Inspirujte se našimi realizacemi

Rádi vám vyrobíme na zakázku něco podobného