Tel.: kontakty,   E-mail: info(zavinac)hezkydomov.cz,   Po-Pá: 10:00-18:00 hod Facebook   Instagram
 • kuchyne-led-775x300-1
 • lyko-kuchyn2-775x300-1
 • kuchyn-cela-775x300--3
 • kuchyn-zleva-775x300-1

Naše rady kuchyně

Kuchyň je místem, ve kterém trávíte spoustu času, proto věnujte při výběru jednotlivých materiálů do kuchyně - pracovní deska, dvířka, a dřez dostatek času, aby dojem z Vaší kuchyně byl co nejlepší nejen pro Vás.

Nezapomeňte:

 1. Dokud je možné měnit instalace přívodu vody, plynu a elektriky, vše je potřeba logicky uspořádat tak, aby jednotlivé činnosti v kuchyni na sebe navazovaly, měli jste vše po ruce a zbytečně jste se nenachodili.
 2. Dřív než začnete předělávat instalace - voda, plyn, elektrika, obklady, měl by být vytvořen návrh kuchyně a podle něho se všechno dělá jednodušeji.
 3. Využijte možnost naplánovat si kuchyň podle plánovače kuchyňských zón Blum.
 4. Přizpůsobte výšku pracovní plochy pokud je Vaše výška kolem 165 cm, měla by výška pracovní plochy být 85 cm od země. Pokud však měříte více jak 170 cm je vhodná výška pracovní plochy 90 cm.
 5. Při výběru kuchyňského dřezu volte raději dřez s 3,5 palcovým odtokem opatřeným uzávěrem se sítkem, ve kterém se zachytí zbytky potravin a nečistot.
 6. Pokud si chcete pořídit myčku a máte možnost si pořídit myčku v šířce 60 cm, určitě to udělejte, oceníte velikost myčky a hlavně to, že v ní umyjete i větší hrnec.
 7. V žádném případě nezapomeňte vyřešit kam umístit odpadkový koš.
 8. Zvolíte-li si koš větší, který je rozdělen na přihrádky, aby jste mohli přímo třídit odpad,pak nemusíte stále řešit doma otázku - kdo půjde vynést odpadky. Právě tato otázka bývá ve spoustě domácností na denním pořádku, vždyť nikomu se nechce chodit tak často s odpadkovým košem.
 9. Pokud máte možnost, vybavte kuchyň větším počtem zásuvek pro přehledné ukládání příborů, hrnců, talířů nebo misek. Nebudete se muset stále ohýbat a hledat něco ve spodních skříňkách, budete mít vše přehledně uloženo.

Těšíme se na Vaši návštěvu u nás a věříme, že i Vy se stanete našimi spokojenými zákazníky.

Zeptejte se nás

Zodpovězené dotazy

16.1.2014 19:23, Marekobklad za sporák na stěnu

Dobrý den Chci se zeptat jaký zvolit typ obkladu za sporák na stěnu, kde sporák stojí vedle kuchyňské linky a za sporákem je asi metr na metr stěny. Kde si něco takového můžu objednat, vybrat, koupit. Děkuji za odpověď s pozdravem Marek

Dobrý den pane Marek, u volně stojící sporku je nejlepší zvolit klasický obklad kachličkama a nejlepší pro Vás bude obrátit se na nějakou zednickou firmu. S pozdravem Kalábová Lenka

7.3.2011 14:45, Michaelaolemování kuchyně

Dobrý den, chci se zeptat ohledně olemování skříněk, jako máte na fotce č.13. velké skříně. Máte to i na dalších fotkách, tam používáte stejný materiál jako je kuchyňská deska? Bylo by možné olemovat i horní skřínky kuchyňskou deskou? Nebylo by to moc těžké na upevnění? Prosím o Váš názor. Děkuji.

Vážená paní Michaelo, k olemování kuchyně se používá standartní LTD deska, která je zdvojená pouze u okraje. Takže stávající skříňky moc nezatíží. Lemování z pracovní desky by bylo opravdu příliš těžké, to není vhodné. S pozdravem Kalábová Lenka

28.2.2011 10:17, Rycková Adélakuchyň obklad

Dobrý den, prosím můžete mi sdělit jaký ja to obklad na obrázku 32 kuchyně? Děkuji Rycková

Vážená paní Rycková, na obrázku v naší fotogalerii kuchyní je jako obklad kuchyně použitý materiál umělý kámen Technistone Crystal Cream Beige, stejně jako pracovní deska. S pozdravem a přáním hezkého dne Kalábová Lenka

23.3.2010 10:40, AndreaZapojení myčky

Zajímalo by mě jestli se dá zapojit myčka kdybych ji měla dál od dřezu a jestli se musí natahovat zvlášť voda a nebo se to dá zapojit i bez toho, moc děkuji za odpověď.

Dobrý den paní Andreo, myčka se dál od dřezu samozřejmě zapojit dá, pro zapojení se použije prodlužovací hadice na vodu, která může mít až 2 m délky. S pozdravem a přáním krásného dne Kalábová Lenka

Více dotazů naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies. Rozumím